Rejs w poszukiwaniu żółwi

Czas trwania: od 4 do 8 godzin
Język: Dutch, Polski, German, English
Voucher na urządzenia mobilne zaakceptowany
Wliczone są Opłaty za Wstęp
Wycieczka z Przewodnikiem
Wyjątkowe Miejsce
Natychmiastowe potwierdzenie
e-Voucher

Zrób to, ponieważ

  • Wycieczka oferowana wyłącznie przez TUI
  • Rejs po wodach wokół Zakynthos
  • Okazja do zobaczenia żółwi Karetta
  • Odkryj Wyspę Żółwi, półwysep Keri i Vassilikos
  • Postoje na pływanie

Czego oczekiwać?

Dołącz do nas podczas rejsu przez wody Zakynthos w poszukiwaniu najsłynniejszych jej mieszkańców — żółwi Karetta. Te pełne wdzięku stworzenia od tysięcy lat zamieszkiwały plaże Zakynthos — niestety dzisiaj są gatunkiem zagrożonym. Jest to jedna z propozycji wycieczek TUI Collection, podczas której będzie okazja do poznania lokalnej kultury oraz jej wartości w tradycyjnym i autentycznym wydaniu.

Po przepłynięciu wzdłuż złotych plaży Vassilikos dotrzemy do Marathonisi — porośniętą sosnami wyspę nazywaną „Wyspą Żółwi”. Nazwa nie wzięła się znikąd — jedna z plaż wyspy to ulubione miejsce gniazdowania żółwi. Wypatruj tych majestatycznych stworzeń w okolicznych wodach, może dostrzeżesz także delfiny.

Mijając jaskinie i latarnię morską dopłyniemy na Półwysep Keri, gdzie przyjdzie pora na postój na kąpiel. Po zejściu na ląd będzie można zwiedzić małą wioskę Keri, kupić pamiątki, zrelaksować się w restauracji lub pójść na plażę. W drodze powrotnej będzie okazja, by popływać w ukrytej zatoce i być może zobaczyć więcej żółwi. Z powrotem na pokładzie członkowie grupy Archellon zajmującej się ochroną gatunków opowiedzą o swojej pracy.

Co jest w pakiecie?

  • Transport
  • Przewodnik
  • Rejs łodzią

Ważne informacje

Lunch, przekąski i napoje są dodatkowo płatne – na pokładzie łodzi znajduje się snack bar. Prosimy o zabranie stroju kąpielowego, prowiantu oraz pieniędzy na przekąski. Wybierając tę wycieczkę wspierasz grupę Archellon i działania ochronne dla zagrożonych gatunków żółwi. Z każdej sprzedanej wycieczki przekazujemy darowiznę na rzecz TUI Care Foundation. Wycieczka jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych ze względu na dużą przestrzeń na pokładzie łodzi.

CENA:

Osoby dorosłe od: zł 187.00
Dzieci odzł 96.00