Pamukkale

Czas trwania: ponad 8 godzin
Język: Polski, Dutch, English, German
Tylko bilety drukowane
Wliczono Posiłek
Wliczone są Opłaty za Wstęp
Wycieczka z Przewodnikiem
Natychmiastowe potwierdzenie
e-Voucher

Zrób to, ponieważ

  • Wizyta przy wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Pamukkale
  • Kąpiel w słynnych basenach termalnych
  • Widok na wznoszące się kaskadowo wapienne tarasy

Czego oczekiwać?

Pamukkale to w tureckim tłumaczeniu „zamek z bawełny” – kiedy spojrzysz na ten magiczny krajobraz przekonasz się skąd wzięła się ta nazwa. Odwiedzisz też sąsiednie starożytne miasto Hierapolis. Obydwa obiekty znajdują się na liście UNESCO, więc ta wycieczka to 2 w 1 dla miłośników atrakcji historycznych.

Widok na Pamukkale jest wart zapamiętania – to seria tarasów górskich, na których naturalne źródła zamieniły się w śnieżno-białe stalaktyty i klify. Efekt przypomina lodową krainę z basenami na różnych poziomach. Ludzie od tysięcy lat zażywają w tym miejscu kąpieli, w tym rzymscy cesarze. Podążając ich śladem wykąp się w jednym z termalnych basenów lub po prostu popatrz na przepiękne widoki ze szczytu Pamukkale.

Następnie zobaczysz ruiny starożytnego Hierapolis, gdzie znajduje się cmentarz, świątynie, łaźnie i wiele więcej. Teatr jest naprawdę wart uwagi. Będzie też czas wolny na zwiedzanie muzeum archeologicznego.

Co jest w pakiecie?

  • Transport
  • Przewodnik
  • Opłaty wstępu
  • Lunch

Ważne informacje

Wycieczka nie jest dostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową, jak również rodzin z małymi dziećmi ze względu na długą podróż autokarem. Napoje nie są wliczone w cenę wycieczki. Bilet wstępu do „Antique Pool” jest opcjonalną dodatkowo płatną opcją.

CENA:

Osoby dorosłe od: zł 291.00
Dzieci od: zł 143.00