Elafonisi z polskojęzycznym przewodnikiem

Czas trwania: ponad 8 godzin
JęzykPolski
Tylko bilety drukowane
Wycieczka z Przewodnikiem
Wyjątkowe Miejsce
Natychmiastowe potwierdzenie
e-Voucher

Zrób to, ponieważ

  • Degustacja lokalnych przysmaków w Voulgaro
  • Klasztor Chrysoskalitissa
  • Laguna Elafonisi

Czego oczekiwać?

Zachodnie wybrzeże Krety to zróżnicowane krajobrazy i urokliwe wioski, które składają się na doskonałe miejsce na relaks. Podczas tej wycieczki z Retimno odkryjesz bajkowe wioski górskie takie jak Voulgaro oraz Elos – niezwykłe miejsca. Zobaczysz kilka godnych uwagi obiektów: klasztor Chrysoskalitissa, a także lagunę Elafonisi – tutaj przyda Ci się strój kąpielowy.

Przejedziesz przez pagórkowate tereny, a celem będzie urokliwe miasteczko zlokalizowane na zboczu – Voulgaro, które mieści się w głębi lądu. Poczęstuj się tutaj smacznym sernikiem z lokalnego przepisu. Wizyta w zlokalizowanym na klifie klasztorze Chrysoskalitissa jest kolejnym punktem programu. Wyglądając zza murów tego XVII-wiecznego kompleksu zobaczysz imponujące widoki rozciągające się na okoliczne tereny wiejskie oraz na Morze Libijskie.

Dobrym miejscem w planie różnorodnej wycieczki jest także słynna laguna Elafonisi. Zrelaksuj się na piasku o wyjątkowym kolorze koralowców i popływaj w turkusowej wodzie. Emocjonujący dzień dobiega końca – droga powrotna do Retimno prowadzi przez wioskę Elos.

Co jest w pakiecie?

  • Transport
  • Polskojęzyczny przewodnik
  • Sernik w Voulgaro

Ważne informacje

Zabierz strój do kąpieli i krem przeciwsłoneczny. Lunch i napoje nie są wliczone w cenę

CENA:

Osoby dorosłe odzł 214.00
Dzieci od: zł 135.00