Zadzwoń lub przyjdź:

Przygotuj się do podróży

Marta Reiss

Marta Reiss

TUI Centrum Podrozy
m.reiss@happy-holiday.com.pl
T: 501 797 909

Kto z Was nie ma pomysłu lub po prostu czasu żeby zaplanować wyjazd na wymarzone wakacje? Oto krótki poradnik jak najlepiej przygotować się do podróży.

Krok pierwszy: Wybierz się do biura podróży i zarezerwuj wymarzony kierunek
Zakup pełnego pakietu (przelot + zakwaterowanie) lub biletu na samolot powinien znaleźć się na pierwszym miejscu listy rzeczy do zrobienia. Upewnij się najpierw, jakie formalności należy dopełnić. Jeśli w kraju do którego się wybierasz wymagana jest wiza/karta turystyczna zaplanuj termin wyjazdu tak, aby zdążyć wyrobić wszystkie potrzebne dokumenty. Jeśli jednak wybierasz dojazd własny samochodem, zacznij odkładać pieniążki na paliwo 🙂 Kiedy będziesz mieć już wszystko dopięte na ostatni guzik z formalnościami, dalej będzie już z górki. Nie szukaj więc wymówek i zarezerwuj wakacje już dziś!

Krok drugi: Dobierz odpowiednie towarzystwo
Jeżeli jesteś osobą, która woli spędzić wakacje w towarzystwie, najlepiej dobrać sobie ludzi, których dobrze znasz lub podróżowałeś z nimi wcześniej. Nie tylko podtrzymają Cię na duchu, podczas nieznośnych przez Ciebie podróży samolotem, ale też zagwarantują Ci dobrą zabawę 🙂

Krok trzeci: Ułóż listę najpotrzebniejszych rzeczy
Kiedy wiesz już dokąd się wybierasz na wakacje, stwórz listę najpotrzebniejszych rzeczy, które musisz zabrać. Pomoże Ci to uniknąć chaosu podczas pakowania i dzięki temu będziesz miał pewność, że niczego nie zapomniałeś. Jeśli nie wiesz jaka pogoda spotka Cię na miejscu, najlepiej zapytaj sprzedawcy, u którego rezerwowałeś wakacje, jakie mniej więcej temperatury występują w danym terminie. Oczywiście nie zapomnij o najważniejszych dokumentach – dowodzie osobistym/paszporcie, który jest wymagany do przekroczenia granicy kraju. 

Krok czwarty: Zaplanuj budżet, który chcesz przeznaczyć podczas pobytu na miejscu
Najlepiej zaopatrzyć się w pieniążki tak, aby w sytuacjach awaryjnych nie zostać bez grosza. Oczywiście nie jesteś w stanie wszystkiego przewidzieć, ale lepiej mieć na uwadze większą kwotę. 

Krok piąty: Stwórz swój przewodnik
Zamiast targać ze sobą niepotrzebne, grube książki, ułóż swój własny plan zwiedzania, tak aby nie tracić czasu na planowanie na miejscu. Im wcześniej zaczniesz to robić, tym bardziej będziesz oczekiwał tych wymarzonych wakacji. Do dzieła i w drogę na lotnisko! 🙂

Komentarze