Zadzwoń lub przyjdź:

Madera – krainą wiecznej wiosny

Portugalska Madera to miejsce urodzenia piłkarskiej gwiazdy – Cristiano Ronaldo. Ale wyspa przyciąga nie tylko fanów piłki nożnej. Jest nazywana krainą wiecznej wiosny, bo na miejscu zachwyca wszechobecna zieleń, kolorowe kwiaty, gęsto porośnięte wzgórza oraz malownicze wodospady.

Dla wielu osób, wyspa ta jest położona jest w bliżej nieokreślonym miejscu. Szczęśliwie z roku na rok zmienia się to, ze względu na rosnącą popularność tego zakątka. Krajobraz wyspy zachwyca każdego. Nie znamy osoby, która powiedziałaby że po wizycie nie zakochała się w tym miejscu!

 

Rozległe zielone doliny występują tu na zmianę z bujnymi lasami, tarasowo ukształtowanymi polami oraz romantycznym, skalistym wybrzeżem. Pływać i wypoczywać można zarówno w basenach nad Oceanem Atlantyckim, jak i na piaszczystej plaży w Calheta. To miejsce naprawdę wyjątkowe – Maderę odwiedziła sama księżniczka Sissi, a na trzymiesięcznym wypoczynku przebywał tu Józef Piłsudski, czego dowodem jest tablica upamiętniająca jego pobyt.

Ta wyjątkowa, podzwrotnikowa wyspa ukształtowana z lawy i popiołu charakteryzuje się różnorodnością terenu oraz krajobrazu – wysokie szczyty wulkanów, rozległe zielone doliny, skaliste wybrzeża, zbocza pełne winorośli i niewiarygodna ilość kwiatów endemicznych. Ze zróżnicowanym pejzażem kontrastuje stały, łagodny klimat i temperatura sięgająca 20 stopni. Miłośnicy zwiedzania powinni koniecznie udać się do stolicy wyspy – Funchal – z urokliwą starówką, ogrodem botanicznym i parkiem Santa Catarina, a wielbiciele spacerów i wędrówek – na Pico Ruivo – najwyższy szczyt Madery.

 

Lecicie z nami? 🙂

 

 

Komentarze