Zadzwoń lub przyjdź:

Jamajka – gorąca wyspa Boba Marleya

Jamajka… czyli nowość z bezpośrednimi lotami z Warszawy!

„To najpiękniejsza wyspa, jaką dotąd widziało ludzkie oko” jak twierdził sam Krzysztof Kolumb!

A z czym kojarzy się nam Jamajka? Jak dla nas jest to tetniąca życiem, porywająca do tańca przy dźwiękach reggae, przepełniona kolorami wyspa gwarantująca rajskie, białe, nieskończenie długie, otoczone kokosowymi palmami plaże…

Każdego odwiedzającego zachwycą różnorodne krajobrazy, wyjątkowa, egzotyczna kultura oraz radość życia mieszkańców. 

Nawet nie opuszczając ośrodków wypoczynkowych, turyści poznają charakter wyspy i temperament jej wspaniałych mieszkańców. Wiele resortów proponuje całodniowe zajęcia kulturalno-rozrywkowe prowadzone przez Jamajczyków. Wspólne poranne ćwiczenia w rytm karaibskiej muzyki, gry i zabawy na plaży i w basenie czy też wieczorne programy rozrywkowe cieszą się od lat wielką popularnością – zarówno wśród dorosłych, jak i najmłodszych turystów!

Jamajka oferuje coś więcej niż walory naturalne, a mianowicie – interesującą kulturę oraz historię.

Atrakcje turystyczne na Jamajce

  •  Muzeum Boba Marleya w mieście Kingstone – w ojczyźnie popularnego twórcy muzyki reggae nie mogło zabraknąć muzeum zorganizowanego z myślą o jego fanach; muzeum znajduje się w dawnym domu muzyka; wśród prezentowanych eksponatów znajdują się stroje, w których chodził Marley, złote oraz platynowe płyty, a także fotografie, plakaty oraz wycinki prasowe bezpośrednio związane z jego osobą.
  • Rio Grande  – rzeka wypływająca z Blue Mauntains; uwielbiana przez miłośników aktywnego wypoczynku, zwłaszcza raftingu.
  • Hiszpańskie Miasto w mieście Kingston – pierwotna stolica Jamajki od szesnastego do dziewiętnastego wieku; godna uwagi jest tutejsza katedra (Katedra S. James) będąca najstarszą katedra anglikańską w tym rejonie; budowle składające się na Hiszpańskie Miasto prezentują połączenie elementów architektonicznych charakterystycznych dla stylu hiszpańskiego oraz brytyjskiego.
  • Rose Hall Great Mouse w mieście Montego Bay – budowla wzniesiona w osiemnastym wieku; dawna rezydencja Annie Palmer, która zapoczątkowała sztukę czarnoksięską.
  • Błękitna Laguna – miejsce położone w pobliżu Portu Antonio w Górach Błękitnych; piękno jezioro o szmaragdowym odcieniu wody urzeka tych, którzy tu przybędą; z laguną wiąże się legenda, według której jej wody nie maja dna i są zamieszkiwane przez groźnego smoka; wokół laguny znajdują się hotele oraz restauracje.
  • Ogrody Botaniczne Hope w mieście Kingston – prezentują bogactwo roślinności tropikalnej Jamajki; pozwalają w pełni odczuć egzotykę wyspy

 

Pamiętajcie! Jamajka to wyspa, gdzie prawdziwym bogiem jest Bob Marley, a pełen luz i karaibska radość życia udzielają się przybyszom od momentu wyjścia z samolotu!

 

Lecimy? 🙂

 

Komentarze