Zadzwoń lub przyjdź:

Attyka

 

Nea Makri– miejsce, które oferuje nie tylko sklepiki z pamiątkami ale to co jest tak słynne w Grecj, czyli Taverny 🙂 wieczorem są one przepelnione ludzmi,uslyszeć można przepiękną muzykę, napić się pysznych koktajli oraz skosztować specjałów kuchni greckiej. Na końcu miejscowości jest mały port z małymi łodkami rybackimi i większymi łodziami na których wypoczywają grecy.

Ateny– wprawdzie jest do nich 30km ale bez problemu można dojechać transportem publicznym za niecałe 4Euro ( raz dziennie rano autobus jedzie spod hotelu, następnie z głównej ulicy). W samych Atenach jest wiele miejsc wartch uwagi. Zaczynając od słynnego Akropolu i wspołczesnego muzeum poprzez muzem archeologiczne a kończąc na zmianie warty przy parlamencie ( o każdej pełnej godzinie odbywa się zmiania która jest bardzo ciekawa ze względu na sposób jej wykonania). Bedąc w Atenach warto jest zaopatrzyć się w pamiątki- mimo że jest to stolica ceny często są bardziej atrakcyjne niż w mniejszych sklepikach. Pod Akropolem można skorzystać z ciekawej opcji, jeżeli jest za gorąco na piesze zwiedzanie. Jeździ tutaj taka kolejka turystyczna, która obwozi turystów po flagowych punktach Aten. Jedak da się przejść pieszo 🙂 wszystkie atrakcje są w bliskiej odległości.

 

Rejs na wyspę Evia– z portu w Rafinie (ok 15km od hotelu) odpływają codziennie rano małe promy, którymi można dostać się na przepiękną i bardzo spokojną wyspę Evia, to rozwiązanie dla tych którzy za kilka euro chcą poznać pobliską wyspę.

 

Rejs na wyspę Hydra, Poros i Egina– wspanialy rejs, który można zakupić u miejscowego rezydenta. Na samym statku można sobie spać na fajnych leżaczkach albo brać udział w ciekawej imprezie artystyczniej na dolnym pokładzie przygotowanej przez profesjonalnych greckich tancerzy i zespól muzyczny. Każda z wysp jest różna i bardzo ciekawa,mi najbardziej spodobala się piękna Hydra, na której Picasso malował swoje obrazy. Fajne miejsce na odpoczynek- nie ma tużadnych pojazdów, a ruch odbywa się tylko na osiołkach 🙂

Komentarze