Zadzwoń lub przyjdź:

Dominikana – Perła Karaibów

Dominikana (Republika Dominikańska)

 

Dominikana to drugi co do wielkości kraj położony na Morzu Karaibskim. Jest też najstarszym państwem obu Ameryk, odkrytym przez Krzysztofa Kolumba. Słynie z najpiękniejszych na świecie, długich, piaszczystych plaż. Bardzo ciepła i wyjątkowo turkusowa woda oraz wielkie palmy kokosowe sprawiają, że nie pozostaje nam nic innego jak rozkoszować się tym pięknym miejscem. Wysokie temperatury utrzymują się tu praktycznie przez cały rok, dzięki czemu wieczne lato powoduje, że jest to coraz bardziej popularny kierunek.

Dzisiaj Dominikana znajduje się w czołówce ulubionych miejsc wakacyjnych. Nie bez powodu więc znana jest jako Perła Karaibów. Kraj ten cieszy się znakomitą bazą hotelową, która oferuje największe i najbardziej prestiżowe, światowe sieci hotelarskie, wyposażone w nowoczesnym stylu. Dużą rolę pełnią sami Dominikańczycy, którzy są bardzo otwarci i sympatyczni dla turystów.

Co można robić na Dominikanie?

Oczywiście rozkoszować się wypoczynkiem na rajskich plażach 🙂 Można również zagrać w golfa na światowej klasy polach golfowych, nurkować podziwiając fascynujące rafy koralowe, czy zwiedzić np. Santo Domingo będące stolicą Dominikany.

Koniecznie spróbuj!

Będąc na Dominikanie obowiązkowo trzeba spróbować drinka w słynnym kokosie oraz wyśmienitego rumu. Smakosze również dopieszczą swoje podniebienia wspaniałymi owocami morza (langusty, olbrzymie krewetki, świeże ryby). Dla osób lubiących radosną muzykę polecamy merengue na plaży.

 

Wyjątkowe atrakcje:
– pływanie z rekinami i płaszczkami
– pływanie w naturalnym basenie wodnym pełnym rozgwiazd
– jazda konno w terenie
– wizyta na plantacjach trzciny cukrowej, kawy, kakao, awokado, egzotycznych owoców

 

Krzysztof Kolumb określił Dominikanę jako raj na ziemi… i miał rację 🙂

 

Komentarze